TRÉNING PRE CHRTOV V SKÁROŠI – SOBOTA 18.3.2023 A NEDEĽA 19.3.2023

adminAktuality

Skároš
TRÉNING bez licenčných behov.
Termín: 18.3.2023 (sobota) a 19.3.2023 (nedeľa) od 11:30 Prosím nemeškajte!

Miesto: Skároš – lúka nad obcou

GPS: 48°35’42.9″N 21°23’04.1″E resp. 48.595258, 21.384457
(v obci Skároš prejdite popri cintoríne a vojdite na lesnú cestu, ktorá je vedľa smetných kontajnerov)

Kontaktná osoba: Martina Mariščáková

Prihlasovanie: mariscakova@gmail.com

V prípade, že ste na tréning prihlásení a neprídete, prosíme o urgentnú informáciu o neúčasti!
V prípade nepriaznivého počasia sa tréning nekoná!

Prineste si vodu pre psíky. Na lúke udržiavame poriadok a zbierame po psoch! Parkuje sa v spodnej časti lúky, nie na lesnej ceste. 

Na tréningu:

1. Svojho psíka držte na vodidle, aj keď výborne poslúcha, coursingový tréning neslúži na trénovanie poslušnosti. Ak by ušiel a vbehol do dráhy, je to veľmi nebezpečné!!! Navyše to môže mať vážny dopad na coursingovú budúcnosť bežiaceho psíka v tréningu. Za vbehnutie do dráhy počas tréningu iného psa sa vyberá sankcia 20 EUR.
2. Pokiaľ v danej chvíli nejde bežať Váš pes, nestojte v blízkosti vstupu do dráhy, štartu ani dobehu. K dráhe prichádzajte až na pokyn usporiadateľa.
3. Príprava psa na štart nie je len vytiahnuť ho z auta, ale je potrebné ho pred behom trošku rozhýbať, rozchodiť príp. rozmasírovať. Čím je chladnejšie počasie, tým zahriate svalstva trvá dlhšie.
4. Na štarte sa riaďte pokynmi usporiadateľov, psíka môžete vypustiť až na pokyn štartéra „go“. Návnadu musí usporiadateľ ťahať dostatočne pred psíkom, ak ho vypustíte skôr návnada, musí byť náhle potiahnutá rýchlejšie a začínajúci psík ju môže v nerovnom teréne stratiť z dohľadu. Navyše pri pretekoch je vypustenie psíka pred pokynom štartéra sankcionované strhnutím bodov.
5. Ak Váš psík nechce dobrovoľne ulovenú návnadu pustiť, vypýtajte si na štarte náhradnú návnadu, pomocou ktorej ho odlákate, aby nebol zdržiavaný beh ďalšieho psíka.
6. Po dobehu psa nechajte vydýchať ešte v pohybe, v kroku alebo v kluse, min. niekoľko minút.
Pokiaľ ste prihlásený na licenčný beh, prineste si dečku a náhubok.