Tréning coursingu – Bratislava 1.8.2014

adminAktuality

Termín: 1.8.2014 PIATOK od 18.00

Miesto: Dostihová dráha Petržalka, tam kde býva coursing v auguste. 48°06'49.9"N 17°07'25.1"E

KEĎŽE JE TOTO NOVÁ CELOROČNE UDRŽIAVANÁ LOKALITA, KDE BY SME AJ V BUDÚCNOSTI CHCELI PRE VÁS ORGANIZOVAŤ TRÉNINGY, JE NAOZAJ NUTNÉ, ABY PO NÁS NEOSTALI ŽIADNE SMETI A PO NAŠICH 4-NOHÝCH KAMOŠOCH NEOSTALI ŽIADNE ZABUDNUTÉ HOVIENKA A ANI SÁČKY S NIMI 🙂

 

KAPACITA: 15 účastníkov
Poplatok za tréning: 3 EUR člen RHS, 5 EUR nečlen, licenčné skúšky 5 EUR člen RHS, 9 EUR nečlen – licenčné skúšky sa budú robiť v priebehu celého tréningu! Návnada bude naťahovaná motorkou.

!!! Prosíme účastníkov aby si za tréning pripravili presnú sumu eur k plateniu !!!

Kontaktná osoba:  Mikuláš Kevély: 0907 115 275 (ak máte otázky, prosím volajte a neposielajte SMS)

V prípade nepriaznivého počasia sa tréning nekoná!

PrihláškaZoznam prihlásených

 

V prípade že ste sa nestihli prihlásiť na tréning a máte záujem, volajte na mobil uvedený vyššie.

 

Na tréningu:
1)     Svojho psíka držte na vodidle, aj keď výborne poslúcha, coursingový tréning neslúži na trénovanie poslušnosti.  Ak by ušiel a vbehol do dráhy, je  to veľmi nebezpečné!!! Navyše to môže mať vážny dopad na coursingovú budúcnosť bežiaceho psíka v tréningu. Za vbehnutie do dráhy počas tréningu iného psa sa vyberá sankcia 17 EUR.
2)     Pokiaľ v danej chvíli nejde bežať Váš pes, nestojte v blízkosti vstupu do dráhy, štartu ani dobehu. K dráhe prichádzajte až na pokyn usporiadateľa.
3)     Príprava psa na štart nie je len vytiahnuť ho z auta, ale je potrebné ho pred behom trošku rozhýbať, rozchodiť príp. rozmasírovať. Čím je chladnejšie počasie, tým zahriate svalstva trvá dlhšie.
4)     Na štarte sa riaďte pokynmi usporiadateľov, psíka môžete vypustiť až na pokyn štartéra „go“. Návnadu musí usporiadateľ ťahať dostatočne pred psíkom, ak ho vypustíte skôr návnada, musí byť náhle potiahnutá rýchlejšie a začínajúci psík ju môže v nerovnom teréne stratiť z dohľadu. Navyše pri pretekoch je vypustenie psíka pred pokynom štartéra sankcionované strhnutím bodov.
5)     Ak Váš psík nechce dobrovoľne ulovenú návnadu pustiť, vypýtajte si na štarte náhradnú návnadu, pomocou ktorej ho odlákate, aby nebol zdržiavaný beh ďalšieho psíka.
6)     Po dobehu psa nechajte vydýchať ešte v pohybe, v kroku alebo v kluse, min. niekoľko minút.
7)     Pokiaľ ste prihlásený na licenčný beh, prineste si dečku a náhubok