TRÉNING COURSINGU 25.7.2011

adminAktuality

 DNEŠNÝ TRÉNING JE VZHĽADOM NA NEPRIAZNIVÉ POČASIE ZRUŠENÝ!

Termín: 25.7.2011 pondelok od 16,00 
Miesto: Bratislava – Koliba, pri bobovej dráhe
KAPACITA: 20 účastníkov

Účastníci, ktorí nebudú prihlásení, nebudú na tréning prijatí! Pri veľkom záujme budú uprednostnení  účastníci preteku 6.8.2011 a záujemocvia o licenčnú skúšku.
Možnosť skladať licenčné skúšky bude známa až tesne pred tréningom, prip volajte na kaontaknú osobu v najskôr hodinu pred začiatkom tréningu.Záujemcovia o spoločné behy si musia sparingpartnerov zohnať sami. Vyhotovenie licencie si overte u predsedu DK SKJ Luboša Csogleia tel. 0918 767 415
Poplatok za tréning 1 EUR člen RHS, 2 EUR nečlen, za licenčnú skúšku 4 EUR člen, 8 EUR nečlen, nutné priniesť si dečku a náhubok.

Prihláška na tréning  – Zoznam prihlásených

V prípade nepriaznivého počasia sa tréning nekoná. Kontaktná osoba: 0905 956 554 – Dana Macejová
Organizácia tréningu: Behá sa na dve kolá. Nakoľko je organizácia tréningu časovo náročná, neprijímame psíky, ktoré nie sú prihlásené! Poprosíme každého, aby sa po príchode zahlásil u obsluhy navijáku, aby sme mali prehľad. 

Ďalšie predpokladané termíny tréningov:
Budú oznámené na stránke.

Na tréningu:
1)     Svojho psíka držte na vodidle, aj keď výborne poslúcha, coursingový tréning neslúži na trénovanie poslušnosti.  Ak by ušiel a vbehol do dráhy, je  to veľmi nebezpečné!!! Navyše to môže mať vážny dopad na coursingovú budúcnosť bežiaceho psíka v tréningu. Za vbehnutie do dráhy počas tréningu iného psa sa vyberá sankcia 17 EUR.
2)     Pokiaľ v danej chvíli nejde bežať Váš pes, nestojte v blízkosti vstupu do dráhy, štartu ani dobehu. K dráhe prichádzajte až na pokyn usporiadateľa.
3)     Príprava psa na štart nie je len vytiahnuť ho z auta, ale je potrebné ho pred behom trošku rozhýbať, rozchodiť príp. rozmasírovať. Čím je chladnejšie počasie, tým zahriate svalstva trvá dlhšie.
4)     Na štarte sa riaďte pokynmi usporiadateľov, psíka môžete vypustiť až na pokyn štartéra „go“. Návnadu musí usporiadateľ ťahať dostatočne pred psíkom, ak ho vypustíte skôr návnada, musí byť náhle potiahnutá rýchlejšie a začínajúci psík ju môže v nerovnom teréne stratiť z dohľadu. Navyše pri pretekoch je vypustenie psíka pred pokynom štartéra sankcionované strhnutím bodov.
5)     Ak Váš psík nechce dobrovoľne ulovenú návnadu pustiť, vypýtajte si na štarte náhradnú návnadu, pomocou ktorej ho odlákate, aby nebol zdržiavaný beh ďalšieho psíka.
6)     Po dobehu psa nechajte vydýchať ešte v pohybe, v kroku alebo v kluse, min. niekoľko minút.
7)     Pokiaľ ste prihlásený na licenčný beh, prineste si dečku a dostihový náhubok (na každom tréningu i preteku sú dečky i náhubky na predaj).