Licenčné skúšky 1.3.2012 a 2.3.2012

adminAktuality

Termín: 1.3.2012 štvrtok o 16:00  a 2.3.2012 piatok o 16:00
Miesto: Bratislava – Koliba, lúka napravo od bobovej dráhy
Poplatok za tréning: za licenčnú skúšku 4 EUR člen, 8 EUR nečlen
Kontaktná osoba:  V prípade nepriaznivého počasia sa skúška odkladá na budúci týždeň. O konaní sa informujte na 0903 251 434 – Dáša Šuleková

Je potrebné priniesť dečku a náhubok. PLI môže behať skúšku bez náhubku. Na spoločné behy je potrebné si dohodnúť sparringpartnera.
Behy budú zaznamenané do licenčnej karty. Na získani licencie je potrebné 1x solo a 3 x spoločný beh. Behy licenčnej skúšky sa musia uskutočniť v dva rôzne dni.
 

Prihláška na 1.3.2012 – Zoznam prihlásených na 1.3.2012  

Prihláška na 2.3.2012Zoznam prihlásených na 2.3.2012

Na tréningu:
1)     Svojho psíka držte na vodidle, aj keď výborne poslúcha, coursingový tréning neslúži na trénovanie poslušnosti.  Ak by ušiel a vbehol do dráhy, je  to veľmi nebezpečné!!! Navyše to môže mať vážny dopad na coursingovú budúcnosť bežiaceho psíka v tréningu. Za vbehnutie do dráhy počas tréningu iného psa sa vyberá sankcia 17 EUR.
2)     Pokiaľ v danej chvíli nejde bežať Váš pes, nestojte v blízkosti vstupu do dráhy, štartu ani dobehu. K dráhe prichádzajte až na pokyn usporiadateľa.
3)     Príprava psa na štart nie je len vytiahnuť ho z auta, ale je potrebné ho pred behom trošku rozhýbať, rozchodiť príp. rozmasírovať. Čím je chladnejšie počasie, tým zahriate svalstva trvá dlhšie.
4)     Na štarte sa riaďte pokynmi usporiadateľov, psíka môžete vypustiť až na pokyn štartéra „go“. Návnadu musí usporiadateľ ťahať dostatočne pred psíkom, ak ho vypustíte skôr návnada, musí byť náhle potiahnutá rýchlejšie a začínajúci psík ju môže v nerovnom teréne stratiť z dohľadu. Navyše pri pretekoch je vypustenie psíka pred pokynom štartéra sankcionované strhnutím bodov.
5)     Ak Váš psík nechce dobrovoľne ulovenú návnadu pustiť, vypýtajte si na štarte náhradnú návnadu, pomocou ktorej ho odlákate, aby nebol zdržiavaný beh ďalšieho psíka.
6)     Po dobehu psa nechajte vydýchať ešte v pohybe, v kroku alebo v kluse, min. niekoľko minút.
7)     Pokiaľ ste prihlásený na licenčný beh, prineste si dečku a náhubok